ČTVRTEK REPORT 19.8 – putování za gorilami Dnes jsme nasedli do pomyslného „Toulavého autobusu“, který nás zavezl přímo za gorilami. Při této cestě prošli prověrkou naši instruktoři – rychlost, bystrost, […]

ČTVRTEK REPORT 19.8 – putování za gorilami

Dnes jsme nasedli do pomyslného „Toulavého autobusu“, který nás zavezl přímo za gorilami. Při této cestě prošli prověrkou naši instruktoři – rychlost, bystrost, pohotovost a rozhodně plnili i zkoušku trpělivosti 😀 Málokdo si uvědomuje, co všechno dokáže prostřednictvím týmové spolupráce – shrnuto podtrženo zkoušku složili úspěšně a přesun byl tedy bez významných ztrát 😀

Pomyslný štafetový kolík v našem dnešním společném putování byl tak předán našim záchranářům. Díky průvodci měli možnost zjistit cokoliv o životě goril. Co a jak jedí, jak si hrajou, jak se chovají, … a že jde o velmi inteligentní zvířata podobná lidem. Každý z nás dnes pochopil, že myšlenkou toulavého autobusu je přesvědčit lidi, že gorila je především nádherné zvíře a nikoliv maso. A že když se k práci přidá srdce a nadšení, je ta limita možností prostě nekonečná.

Jdeme do finále, pátek už volá 🙂

JV Sport team

Zítra 20.8 s sebou: sportovní oblečení s ohledem na počasí – raději teplejší; pláštěnka, pití, 2x svačina. ZÍTRA BUDEME U ZŠ ANGEL V 16H (s ohledem na žádosti rodičů).

 

……………………………………………………………………STŘEDA REPORT 18.8

Dnešní dopoledne bylo ve znamení PROVĚRKY našich malých záchranářů. Rychlost prověřila hra „Hnízda“. Dovednost, ohebnost a bystrost prozkoušely „Štafety a slalomy“. Smysl pro humor se projevil ve hře „Živé pexeso“. Skvělý výběr letošního ročníku, protože záchranáři opět uspěli a šlo se slavit do restaurace „Bejk Buu“, kde se o nás báječně postarali.

Přesun na odpolední inline výcvik. Nejdřív se zapotili instruktoři, protože příprava na samotnou akci je stála jistý kardio warm up. Štafetu převzaly děti, které se toho absolutně nebály a šlo se na věc. Proč jako se učit padat, když jsem si to vyzkoušela včera v obýváku? Proč se jako učit techniku jízdy, když už jsem s mamkou několikrát jezdil/a? 😀 😀  Suma sumárum, největší radost přišla během společné inline hry „Cukr kává limonáda…“.

Bolavé nožičky děti chtěly nechat odpočinout na místním hřišti 😀 no a už se běželo na tramvaj, domůůů za mamkou a taťkou.

Pohyb nechme pohybem. Zítra nás čeká pátrání po samotných gorilách. A nejen to! Čeká nás i zkoumání, jak vlastně žijí.

Těšíme se JV Sport team

Zítra 19.8 s sebou: pohodlné počasí s ohledem na počasí, 2x svačina, pití. MHD jízdenka 1x 90min, 1x 30min. Peníze 340kč (200kč na vstupné ZOO (kdo má, tak klidně vemte permanentku), 140kč parník).

 

…………………………………………………………………..ÚTERÝ REPORT 17.8

Dopolední program zahájila hra na Jelena. První penízky ze hry zacinkaly a čekalo nás putování zdivočelou Prahou. Pomohl nám dnes autobus, přívoz a tramvaj. Pak už to bylo zase jen a jen na našich záchranářích a jejich nožičkách 😀 Za jejich neskutečnou odvahu dnes čekalo k obědu pěkně vypečené kuře. Vše v souladu s myšlenkou, že na dobrodružství a pohyb je potřeba síla.

Návštěvu mini ZOO Malá Chuchle si děti moc užily. Mohl se zavelit rozchod a ta pomyslná volnost je vždy dobrou volbou pro spokojenost všech dětí.  Nechyběly úkoly na procvičení hlavy – pamatovačka a poznávačka.

Závěrečné hřiště se proměnilo v naší malou vlastní ZOO – JV Sport team prostě rozšiřuje své možnosti 😀 Instruktoři se proměnili v lovce zachránců zvířat (vaše/naše děti) a jak to tak bývá v pohádce, dobro zvítězilo a zachránci to zmákli na výbornou.

Dnes už pohybu a dobrodružství ZDAR. Zítřejšímu očekávání NAZDAR!

S sebou na středu 18.8: oblečení s ohledem na počasí, pokrývka hlavy, pláštěnka, sportovní obuv, rouška, MHD (pouze kdo platí – 2x jízdenka 30min), kapesné dle uvážení, 2x svačina a pití. Inline brusle – mobilní označené zavazadlo. Dále ochranné pomůcky – helma, chrániče (kolen, loktů, zápěstí).

JV Sport team

……………………………………………………………………

PONDĚLÍ  REPORT 16.8

Začátek kurzu se neobešel bez seznamovacích her. Přeci jen je potřeba vědět, s kým bojuji o záchranu goril nížinných v Africe, protože tento krásný projekt nás bude doprovázet po celý týden. Místo bodů z her sbíráme peníze, které k dobrému skutku jistě poslouží 🙂 ale to vše nám postupně rozkryje program celého týdne…

Tým červených  se nazval jako „Nemocniční záchranáři“

Tým modrých si říká „Gorilí záchranáři“

Tým zelených se pasoval na „Banánky“

K přesunu záchranářů se musel během dnešního dopoledne vytvořit „Toulavý autobus“. Děti se toho nebály, stačily vyzdobit i sebe 🙂

Cestou necestou, skrz Modřanskou rokli k Vltavě  a k zaslouženému obědu nám pomohla tramvaj. Restaurace Rosmarína nám připravila chutný oběd. Kdo by neměl po bramborové kaši a řízku sílu na odpoledne? Někdo si dopřál ještě zmrzlinku, čokoládovou, a to jste jistě podle oblečení dětí také poznali 😀

Cílem naplánovaného fotbalgolfu bylo děti seznámit s tímto sportem a mimo jiné je unavit a vyběhat. Ale to s ohledem na jejich následné honění se a jiné aktivity úplně nepovedlo. 1:0 pro děti, instruktoři museli dát nohy nahoru 🙂

Těšíme se na zítra (sraz 7:45 – 8:15h)

S sebou na úterý 17.8: oblečení s ohledem na počasí, pokrývka hlavy, pláštěnka, sportovní obuv, rouška, MHD (pouze kdo platí – 4x jízdenka 30min), kapesné dle uvážení, 2x svačina a pití.

JV Sport team